Suplement diety Gdańsk

Właściwa suplementacja

Ostatnimi czasy rynek suplementów diety wszelkiego rodzaju jest bardzo opłacalnym interesem. Nieskomplikowany dostęp do nich, tzn. bez konsultacji z medykiem sprawia, że wszyscy ochoczo po nie sięgamy. W telewizji możemy napotkać głównie reklamy leków znieczulających a przy tym suplementów diety.
Nie bez powodu. Spoty reklamujące suplementy mają uzmysłowić nam, że zawsze brakuje nam jakiś witamin oraz pierwiastków. Potas, magnez, cynk, wapń lub cała gama witamin. Są to rzeczy które istotnie są nam konieczne do właściwego działania.
Suplement diety źle dostosowany niemniej jednak, może wywołać czasem więcej szkód aniżeli pożytku. Przed dopasowaniem odpowiednich medykamentów, jeżeli nie chcemy konsultować się z lekarzem wypadałoby choć zrobić kluczowe badania, żebyśmy wiedzieli czym i czy w ogóle powinniśmy się wspomagać.
Witaminy jak i minerały da się przeholować o czym zdają się zapominać wszystkie firmy, które wytwarzają i reklamują suplementy.
Co prawda suplement diety brany zbyt często rzadko kiedy wywoła na naszym systemie takie konsekwencje, żebyśmy znaleźli się w szpitalu. Często są to rzeczy, których z pozoru nawet nie zarzucamy suplementom. Rozmaitego rodzaju wysypki, senność, gorsze trawienie – to tylko i wyłącznie część objawów przeholowania witamin. 
Doktorowie starają się uświadamiać pacjentów, że branie całego kompleksu witamin, jeżeli go nie potrzebujemy może przynieść więcej strat niż pożytku.
Drugą stroną medalu jest to, że są suplementy które działają na zasadzie placebo. Efektywność takich preparatów jak gingko biloba jest marnie udokumentowana i wywodzi się głównie z tradycyjnej medycyny.


Możliwość komentowania jest wyłączona.